fiyatlar

Bölgesel Zayıflama Hareketleri

Bölgesel Zayıflama Hareketleri
Günlük hayatta bölgesel yağlarınızdan kurtulmak için uygulayacağınız bir takım hareketler bulunmaktadır. Bu egzersizleri gün içerisinde sık sık uygulayarak bölgesel kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Şimdi sizlere en etkili olan zayıflama hareketleri hakkında tavsiyelerde bulunacağız.
Bölgesel Zayıflama Hareketleri en fazla göbek yağlarının eritilmesi için kullanılabilmektedir. Yere sırt üstü uzanarak dizlerinizi yarım dair şeklinde büktükten sonra ellerinizi de kulaklarınıza sertçe dayamadan kulak hizasına getirin. Daha sonra başınızı hafif bir şekilde yukarıda tutarak uygulamaya başlayabilirsiniz. Göbek eritme hareketlerinin bir diğer uygulaması ise; ayakta dik durun ve elleriniz ile bacaklarınızın yanlarında dayalı bir şekilde bekletin. Sağa eğilirken sağ elinizin sağ dizinize değmesini sağlayın. Aynı durum sola eğilirken de geçerlidir. Sırtınızı dik konumda tutarak uygulayabilirsiniz. Göbek eritme hareketlerinin yanında kalça eritme uygulamaları da yapabilirsiniz.
Kalça Eritme Hareketleri; Yerde kedi pozisyonu alın. Dizinizin üstünde bir konumdayken, elleriniz vücudunuzu taşıyacak bir şekilde yere dik konumda bulundurun. Önce sağ bacağınızı geriye doğru dik bir şekilde doğrultun. Daha sonra aynı durumu sol bacağınız için de uygulayın.
Bel İnceltme Hareketleri; Düz bir zemine oturun. Daha sonra ayaklarınızı da düz bir zeminde bekletin. Kollarınızı da göğüs hizasında uzatarak bir top tutun. Nefes alarak topu kollarınızda sağ tarafınıza doğru çevirin. Aynı şekilde bu uygulamayı sol tarafınıza doğru çevirerek de devam ettirebilirsiniz.
Bacak inceltme Hareketleri; Bir sandalyede belinizle sandalye arasında boşluk kalmayacak şekilde oturun. Ellerinizle sandalyenin her iki yanını tutarak kalçanızı sandalyeye sabitleyin. Bacaklarınızı da kalçanızı seviyesinde kaldırıp indirin. Bu sayede bacaklarınızın kaslanmasına yardımcı olabileceksiniz.
Bölgesel zayıflama egzersizleri kategorisinde yapmanız gereken en önemli 3 konu başlığına sizler için değindik. Bölgesel yağlanma konusunda da oldukça ciddi sorun yaşayan kişiler hem diyet yaparak hem de bu gibi egzersizleri uygulayarak rahat bir şekilde istediği vücuda sahip olabilmektedir. Günümüzde oldukça büyük bir sorun haline gelen bölgesel yağlanma durumuna karşı yapacağınız uygulamalar kısa bir süre sonra güzel bir vücudu beraberinde getirecektir. Yapmanız gereken egzersiz hareketleriyle bu durumu çözebilirsiniz. Bölgesel yağ yakmada etkili olabilecek bitkisel ürünlerde tercih edilebilir.
zayiflama-hareketleri

Diyet ve Sporla Kilo Vermek İsteyenlere Tavsiyeler
Bilindiği üzere bisiklet sürmek, koşu ve yüzme gibi sporlar da vücudunuz öncelikle karbonhidrat kullanmaya başlamaktadır. Bu aktivitelerin süresi arttıkça vücudunuz yağ yakmaya da başlayacaktır. Ağırlık kaldırma ya da body gibi faaliyetler ile hareketler yaptığınızda, vücudunuz öncelikle karbonhidratları yakmaktadır. Kaslarınızda biriken bu karbonhidratların çoğu kullanıldığı için özellikle spor yaparak kilo vermek isteyenler için bir takım öneriler bulunmaktadır.
egzersiz-hareketleriDiyet ve Sporla Kilo Vermek İsteyenlere Tavsiyeler kapsamında öncelikle; günlük enerji alımınızı %10 ile %20 arasında azaltmanız önerilmektedir. Bunun yanında haftalık olarak 1 kg ağırlık kaybı hedefleyebilirsiniz. Diyette ise yağ alımınızı azaltmanızı tavsiye ederiz. Düşük yağlı ya da tamamen yağsız süt tüketimine özen göstermeniz daha uygun olacaktır. Bunun yanında kepekli tahıllar ve kuru baklagillerin tüketimine önem vermeniz de doğru olacaktır. Günde 5 ya da 5ten fazla porsiyon olarak sebze ve meyve tüketmelisiniz. Yine bunun yanında diyet ve spor ile kilo vermek isteyenler için mutlaka sıvı tüketiminin fazla olması gerekir. Uzun süre aç kalmamanız ve öğün atlamamanız gerekmektedir. Kısa süreli diyetler yerine uzun süre uygulayabileceğiniz ve sağlıklı beslenme kuralları içeren diyetler uygulamanız da oldukça önemlidir. Spor öncesi beslenme de çok önemlidir. Amacı ise; açlığı önleme, spor sırasında ihtiyaç duyulan ek enerjiyi sağlama ve gerekli sıvıyı sağlamaktır. Ayrıca spor öncesi tüketilecek besinin 200-300 gram karbonhidrat içermesinin performansı arttırdığı da bilinmektedir. Protein ve yağların sindirimi yavaş sürdüğünden dolayı az tüketilmelidir. Bu durum ilerde yaşanabilecek sağlık problemleri için savunma mekanizması oluşturabilmektedir. Şeker kullanımı yine en aza indirilmeli ya da hiçbir şekilde kullanılmamalıdır. Bu konuda doktor ve uzmanların da sık sık tavsiyeleri bulunmaktadır.
Diyet ve spor uygulamaları konusunda dikkat etmeniz gereken durumlar ve sizler için sıraladığımız tavsiyeler bu şekildedir. Oldukça basit bir şekilde uygulanabilen bu yöntemler sayesinde artık sağlıklı bir vücuda sahip olabilir ve diyetinizi spor egzersizleriyle sürdürdüğünüz sürece fazla kilolarınızdan kurtulmuş olabilirsiniz. Yapmanız gereken, tavsiyeleri dikkate alarak düzenli bir şekilde sabırla bu uygulamaları sürdürmektir.

Etiketler: , , ,

Yorum Yapabilirsiniz

Lipo Magnet Kampanya

Kampanya